Zmarszczki przed 25 rokiem życia? To może być efekt działania ekspresyjnej mimiki twarzy, która głęboko wyraża odczuwane emocje. Czy zatem należy przestać się uśmiechać? Już nie, ponieważ nieoceniony ratunek niesie marka Element i linia kosmetyków z analogiem jadu żmii.

Zmarszczki mimiczne – dlaczego powstają i jakie są ich rodzaje

Zmarszczki mimiczne powstają w miejscach, gdzie naskórek narażony jest na nieustanną pracę. Ciągle rozciąganie i kurczenie się uszkadza włókna kolagenowe, które stanowią rusztowanie dla skóry. W efekcie, emocje pozostawiają coraz większy odcisk na naszej twarzy. Aby stwierdzić obecność zmarszczek mimicznych, warto znać ich rodzaje. Wyróżnia się zatem:

  • kurze łapki – to zmarszczki w okolicach oczu, powstałe na skutek ich mrużenia oraz unoszenia policzków np. podczas śmiechu
  • lwia zmarszczka – powstaje między brwiami i ma postać pionowych linii. Powstaje podczas marszczenia brwi
  • zmarszczki palacza – dotykają okolice ust i – jak sama nazwa wskazuje – powstają w wyniku trzymania w ustach papierosów lub słomki
  • zmarszczki czołowe – to podłużne poziome zmarszczki. Powstają wskutek unoszenia brwi
  • zmarszczki nosowo wargowe – ciągną się od skrzydełek nosa do kącików ust. Powstają w wyniku częstego uśmiechania się

Zmarszczki mimiczne – jak sobie z nimi radzić

Aby zniwelować istniejące już zmarszczki mimiczne oraz zapobiec kolejnym, warto postawić na odpowiednią pielęgnację.

Do pielęgnacji twarzy oraz dekoltu warto wykorzystać kosmetyki, które zawierają jad żmii. Działanie tego składnika polega na rozluźnieniu mięśni twarzy do tego stopnia, że ich skurcze zostają ograniczone. W efekcie istniejące zmarszczki ulegają spłyceniu, zaś nowe nie powstają. Następuje uczucie ulgi i odprężenia napiętej skóry twarzy, co jest dodatkowym plusem.

Jedną z marek, która wprowadziła na rynek linię kosmetyków z jadem żmii jest Element. Do jej produkcji wykorzystano analog jadu żmii świątynnej. Oznacza to, że preparat ten pozyskano w warunkach laboratoryjnych i nie ucierpiało na tym żadne zwierzę.